Osallistujat

Osallistujalista

69. SM-KYNTÖKILPAILUT KEMIÖNSAARELLA

YLEINEN SARJA
NIMI                              MAAKUNTA          KUNTA              TRAKTORI              AURA

Elg Reijo                      Uusimaa                    Nurmijärvi       MF 165                     Fiskars KH
Grönlund Juhani    Uusimaa                    Lohja                   Valtra A95               Kverneland AB
Hietaoja Jarkko      Satakunta                 Kankaanpää   Valtra 900                Kverneland AB85
Itälehto Jarmo         Etelä-Pohjanmaa Ilmajoki             Valtra 665                Kverneland
Kivipelto Hannu     Etelä-Pohjanmaa Vimpeli              MF 165                      Fiskars
Laitinen Jari              Pohjois-Savo           Kuopio               MF 5455                  Kverneland AD85
Oksanen Kalervo   Uusimaa                    Lohja                   Valtra 900               Kverneland/Fiskars
Rautanen Leo           Uusimaa                    Lohja                   Volvo 600                Fiskars KH
Rautiainen Matti    Uusimaa                    Lohja                   Valtra 900               Kverneland AB
Rosendahl Juha       Uusimaa                    Lohja                   Valmet 665            Kverneland ME
Staffans Lars-Erik   Pohjanmaa              Vöyri                   Valtra A92              Oma valmiste
Teräväinen Yrjö        Varsinais-Suomi  Somero               McCormick 434 Fiskars KH

 

PALUUAURAT
NIMI                                MAAKUNTA         KUNTA               TRAKTORI            AURA

Kivipelto Markku    Etelä-Pohjanmaa Vimpeli                Valtra                      Kverneland ES85

 

NUORTEN SARJA (22 -vuotiaat ja alle)

NIMI                                 MAAKUNTA       KUNTA                  TRAKTORI          AURA
Hietaoja Lasse            Satakunta             Kankaanpää        Valtra 900            Kverneland AB85
Kuusela Oskari           Kymenlaakso     Kouvola                  Ford 4000            Fiskars KH

 

VETERAANI-KONESARJA (sänki)

NIMI                                  MAAKUNTA         KUNTA                   TRAKTORI              AURA

Elg Reijo                           Uusimaa                  Nurmijärvi              MF 165                    Fiskars KH
Ranki Pentti                   Etelä-Häme          Janakkala                 MF 35                       Fiskars ARP14 S
Rautanen Leo               Uusimaa                   Lohja                          Volvo 600               Fiskars KH
Tenkanen Heikki        Varsinais-Suomi  Loimaa                       Zetor 25 K             Fiskars PP
Teräväinen Yrjö          Varsinais-Suomi  Somero                      McCormick 434 Fiskars KH

 

NJM-JUNIORER

NAMN                                                LAND                              TRAKTOR                        PLOG

Andersen Frank                           Danmark                        David Brown 990       Kverneland
Bengstsdottir Fanney               Sverige                            Valtra                                 Kverneland
Hietaoja Lasse                               Finland                            Valtra 900                       Kverneland AB85
Kuusela Oskari                              Finland                           Ford 4000                        Fiskars KH

 

NJM-SENIORER
Geertsen Peter                              Danmark                       MF165                                Kverneland
Larsson Inge                                    Sverige                           Volvo BM 350                Kverneland
Laitinen Jari                                     Finland                           MF 5455                           Kverneland AD85
Staffans Lars Erik                         Finland                            Valtra 92                          Egentillverkning

 

Yleisen sarjan kilpailijoita 12, paluuaurasarjan kilpailijoita 1, nuorten sarjan kilpailijoita 2, veteraanisarjan kilpailijoita 5. NJM-JUNIORER 4 kilpailijaa, NJM-SENIORER 4 kilpailijaa. Yhteensä 21 kilpailijaa.

Kolme veteraanikalustolla kyntävää kilpailijaa (Elg ja Rautanen ja Teräväinen) osallistuvat myös yleiseen sarjaan.